top of page

WRITE NOW

המסלול לתסריטאות של סדנאות הבמה

בהנחיית תסריטאים, זוכי פרסי אופיר, פעילים בתעשייה

מסלול מקצועי ללימודי תסריטאות, בניהולו של התסריטאי אבנר ברנהיימר. תכנית שנתית, המותאמת ומגיבה לצרכי השוק, בהנחיית תסריטאים, זוכי פרסי אופיר, פעילים בתעשייה.


התכנית כוללת, בין היתר, מפגשים עם מנהלי תוכן, במאים, גופי שידור וזכיינים מהארץ ומחו"ל. בסיום השנה יתקיים מפגש חשיפה (פיצינג) בפני מפיקים מובילים מהתעשייה.


המנהל האמנותי והמנחה המרכזי של התוכנית הוא אבנר ברנהיימר ("בלו נטלי", "אמא ואבאז", "יוסי וג'אגר", "יש לה את זה", "מקיף מילאנו", "שקשוקה" ועוד), הנחשב לאחד התסריטאים הבולטים והמבוקשים בארץ ובחו"ל. ברנהיימר הוביל במשך שמונה שנים את מסלול פיתוח סדרות הטלוויזיה ב"סם שפיגל".


Write Now

כדי שיכתבו על הסדרה שלך Laterמבנה הקורס

35 מפגשים ימי ראשון | 2 ביוני 2024 | 18:00 – 21:00 


תנאי הרשמה

· קורות חיים

· קטע כתיבה או סינופסיס לרעיון שתרצו לפתח

· ציפיות מה היית רוצה לרכוש במהלך שנת הלימודים

· ראיון אישי (פיזי או זום)


תכנית הלימודים

בחינת הקול המקורי שלך ככותב/ת – על מה אנחנו כותבים, ולמה אנחנו כותבות את מה שאנחנו כותבות?


ייחודה של התכנית שהיא כוללת מפגשים עם מנהלי חברות הפקה, מנהלי דרמה, במאים, מפיקים, וזכיינים בארץ ובחו"ל, כמו כן בסיום הקורס יתקיים מפגש חשיפה בו תינתן ההזדמנות להציג את הרעיון שלך בפני אנשים בתעשייה.


איך כותבים תסריט?

· האם הרעיון "סוחב" סדרה

· קביעת הטון והז'אנר המתאימים לרעיון

· בניית העולם בו מתרחשת הסדרה

· פיתוח עלילה מרכזית עונתית ופיתוח דמויות ראשיות

· כתיבת מבנה, סינופסיס וטריטמנט, עיצוב וכתיבת סצנות לפרק הראשון

· איך לקחת את הרעיון הגולמי ולהפוך אותו לחוויה דרמטית ספציפית וייחודית?

· צפייה ודיון בחומרים המצולמים ביחס לתסריט שאותו נקרא מראש

· היום שאחרי: מה עושים כשיש לנו הצעה מגובשת לסדרת טלוויזיה ומי ומה מחכים לנו שם בחוץ

· מפגש חשיפה: בסיום הקורס מפגש עם מנהלי דרמה מחברות הפקה ומנהלי תוכן


התמחויות:

· כתיבה קומית

· דרמה, דמויות וקונפליקטים

· דיאלוגים וסצנות

· צפייה בסדרות מופת

· פיתוח סדרה יומית וסדרות לילדים ונוער 


המיוחדים שלנו:

· שת"פ תסריטאי - במאי | דינה סנדרסון ויובל שפרמן

· תסריטאי, הפקה, פיתוח | שלומית ארביב

· פיתוח סדרה בין גוף שידור ליוצרים | יובל הורוביץ (קשת)

· פיתוח סדרות לחו"ל | אלון ארניה


***התכנית נתונה לשינויים***לצפייה בוובינר מתעניינים: מרעיון לסדרת טלוויזיה לחצו כאן


הנחייה

אבנר ברנהיימר

מהתסריטאים המוערכים והעסוקים בישראל. קיבל את פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה על תסריט "יוסי וג'אגר" וזכה בטקס פרסי המדיה על סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר - "אמא ואבאז". מרצה מוביל בכתיבת סדרות גם ב"סם שפיגל" וב"סמינר הקיבוצים".
יוצר ותסריטאי של סדרות הדרמה "יש לה את זה", "כיפת ברזל", "אמא ואבאז" , "עד החתונה", "בלו נטלי", "מסכים", "פיק אפ", "שקשוקה", "מקיף מילאנו".

אבנר ברנהיימר

אורית דבוש

יוצרת ותסריטאית של ״הטבח״, תסריטאית ועורכת תסריט של ״החמאם״, סדרת דרמה עבור כאן 11 ועורכת תסריט של סדרות ופיצ׳רים רבים ביניהם ״תיק נעדר״, ״עקרון ההחלפה״, ״אופוריה״, ״להיות איתה״ ועוד.

אורית דבוש

אלון ארניה

מפיק, תסריטאי, מפתח סדרות. אלון ארניה אחראי לעיבודים רבים של סדרות ישראליות ובינלאומיות לשוק הבינלאומי. בין היתר "בני ערובה", "טהראן", "כבודו" ורבות אחרות. ארניה מפתח גם פרויקטים מקוריים ישירות לפלטפורמות שידור בינלאומיות ועובד מול גופי שידור וחברות הפקה בארה"ב, גרמניה, אוסטרליה, הולנד, אנגליה ועוד.

אלון ארניה

דינה סנדרסון

תסריטאית ושחקנית תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע, שיחקה בסדרות "עספור", "אגדת דשא", "אבידות ומציאות", "אמא'לה", "סימני שאלה", "השועלים", "קטמנדו" ועוד.  יוצרת, תסריטאית ושחקנית הסדרה "אורי ואלה" שהיתה מועמדת ל-13 מועמדויות וקטפה 6 פרסים בטקס פרסי האקדמיה כולל את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר.

דינה סנדרסון

דנה שץ

יוצרת, תסריטאית, פזמונאית ועורכת סדרות טלוויזיה ישראלית. יוצרת ותסריטאית של "בת השוטר" (ערוץ טין ניק ב-Yes), "100 בתנ"ך" (ערוץ לוגי, הערוץ הראשון), סרט הקולנוע "מיס אנטבה", הדרמה "טיול שנתי" (ערוץ הילדים, וזוכת המקום הראשון בפרס אונסק"ו בפסטיבל ciak junior – איטליה), הדרמה "אח שלי הגדול" (ערוץ הילדים) ועוד.

דנה שץ

דקלה קידר

קידר היא כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער, פרס ראש הממשלה ליצירה עברית על שם לוי אשכול. מזה שש עונות כותבת את הקריינות של שי אביבי ב-"בואו לאכול איתי" בכאן 11. יוצרת ותסריטאית הסדרה "שעת אפס" בכאן 11 (זוכת פרס "הסדרה הטובה ביותר" בפסטיבל קאן 2022, ובפרס "התסריט הטוב ביותר" בטקס פרסי הטלוויזיה לשנת 2023).

סופרת, תסריטאית, עורכת תסריט ומלמדת כתיבה.

דקלה קידר

צילום: אביגיל ישוב

יאיר פרי

מיוצרי "מקיף מילאנו", ו"הדברים שהלכו לאיבוד", תסריטאי ("יש לה את זה", "כיפת ברזל" ועוד), במאי, עורך, מבקר טלוויזיה וקולנוע וכתב תוכן לרשת באתרים.

יאיר פרי

יובל הורוביץ

כסוכן של רבים מהיוצרים הבכירים בתעשייה יובל הורביץ היה מעורב בפיתוח הפרוייקטים שלהם.ן לטלוויזיה ומכירתם לגופי שידור. בשנים האחרונות כמנהל פיתוח דרמה בקשת הוא עובד עם יוצרים בפיתוח סדרות בארץ ובחו"ל.

יובל הורוביץ

יובל שפרמן

במאי קולנוע וטלוויזיה ותסריטאי. כתב וביים את "הדברים שמאחורי השמש" כאשר על הבימוי וכתיבת הסרט היה מועמד לשני פרסי אופיר לשנת 2006. שימש כיוצר, במאי ועורך תסריט הסדרה "אבודים באפריקה", ובהמשך כתב וביים את "אבודים באסיה". ביים והיה שותף ליצירת הסדרה "אורי ואלה", על תסריט הסדרה הוא היה מועמד יחד עם דינה סנדרסון ועופר סקר לפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה ובנוסף זכה באותו הטקס בפרס על הבימוי הטוב ביותר.

יובל שפרמן

נועה ארנברג

נועה ארנברג תסריטאית ישראלית. זוכת פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה על התסריט שכתבה לסדרה "האחיות המוצלחות שלי" יחד עם גלית חוגי. 

יצרה את סדרת האינטרנט "סוזי מטיפת חלב". 

ויוצרת הסדרה "מי שמע על חווה ונאווה" יחד עם גלית חוגי.  

נועה ארנברג

שלומית ארביב

מפיקה ב"סטודיו סומיוקו דורי מדיה" ('על הספקטרום', 'הקיבוצניקים', 'המדרשה', 'עספור', 'קופיקו', 'ג'ינג'י', 'בלו נטלי', 'מלבי אקספרס').

שלומית ארביב

2.6.24 - 23.2.25

35

ימי ראשון | 18:00 - 21:00

מפגשים

צירוף קו"ח
צירוף קטע כתיבה

מפגשים

תודה, בקשתך התקבלה! נחזור אליך בהקדם

bottom of page